Bariery dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne a zanieczyszczenie hałasem podwórka

photo

Ekran dzwiekochlonny

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne, często określane jako bariery dźwiękochłonne, są ważne dla kontroli dźwięku. Głównym celem tego rodzaju ogrodzenia nie jest zapobieganie ruchowi, ale zamiast tego zmniejszenie dźwięku, który pochodzi z zewnątrz. Jeśli stereo Twojego sąsiada ma zbyt dużo dźwięku wpadającego przez jego lub jej okna, masz problem. Przeciętnie bariery dźwiękochłonne i ogrodzenia akustyczne osiągają redukcję o 25-35 dB (w zależności od rodzaju hałasu i źródła dźwięku), co przekłada się na jedną czwartą ilości dźwięku, który dociera do przedniej szyby podczas normalnej jazdy. Zrozumienie, dlaczego jest to tak poważny problem, może pomóc Ci w podjęciu działań mających na celu utrzymanie zanieczyszczenia hałasem pod kontrolą.

Parawan dźwiękochłonne

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, gdy mówimy o redukcji hałasu i ogrodzeniach akustycznych, jest to, że działają one poprzez redukcję wibracji i dźwięków, które powstają podczas ruchu. Należą do nich dźwięki pochodzące z przejeżdżających pojazdów, jak również dźwięki pochodzące od osób znajdujących się poza domem. Większość ludzi zapomina, że hałas z zewnątrz przyczynia się do problemów z brakiem snu, co może również prowadzić do zaburzeń nastroju. Mimo to, dobry sen jest bardzo ważny dla ogólnego stanu zdrowia. A ponieważ zanieczyszczenie dźwiękiem również obniża jakość snu, może się okazać, że ogrodzenia dźwiękochłonne znacznie ułatwią Ci odpoczynek bez hałasu.

Parawan foniczne do gmachu

Ogrodzenia akustyczne nie muszą być solidne ani drogie – można kupić ogrodzenia winylowe lub aluminiowe, które oferują takie same korzyści dźwiękoszczelne jak ogrodzenia drewniane lub metalowe, nie kosztując przy tym prawie tak dużo. Możesz znaleźć dźwiękochłonne ogrodzenia zarówno w prefabrykowanych konstrukcjach, jak i w wykonanych na zamówienie panelach, które są zaprojektowane tak, aby pasowały do Twoich konkretnych potrzeb. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, może trzeba tylko panele ogrodzeniowe, które zapewniają około 20% bariery dźwiękoszczelnej. Z drugiej strony, jeśli mieszkasz w obszarze o stałym lub dużym natężeniu ruchu, może warto rozważyć zakup paneli, które są solidne i trwałe. Te panele są droższe, ale będą one opłacalne w czasie, jak będziesz cieszyć się mniej hałasu z zewnątrz.

Parawan foniczne kopytkowe

Może się to wydawać oczywiste, ale jedną z kluczowych zalet stosowania ogrodzeń akustycznych jest to, że chronią one Twoją prywatność. Dla wielu osób dźwięk nie stanowi problemu – po prostu nie chcą, aby inni słyszeli, co robią lub mówią. Jednak dla innych osób dźwięk może być natrętny i powodować brak snu lub inne negatywne skutki zdrowotne. Dzięki ogrodzeniu akustycznemu możesz zablokować dźwięk i cieszyć się spokojem, że nikt nie przeszkadza Ci podczas snu.

Istnieje wiele różnych sposobów na osiągnięcie izolacji akustycznej za pomocą ogrodzeń akustycznych, w tym materiały dźwiękochłonne, takie jak wełna mineralna, warstwa izolacji między panelami, a nawet fizyczna bariera wykonana z nonstop i włókna szklanego. Noistop, który pochodzi z Afryki Południowej, jest materiałem przypominającym gonty i jest używany do wygłuszania ogrodzeń. Noistop jest często łączony z pianką w celu zwiększenia wartości izolacyjnej panelu ogrodzeniowego.

Dźwiękoszczelne ogrodzenie składa się z dwóch warstw: warstwy materiału fizycznego i warstwy izolacji. Jeśli masz grubą warstwę winylu, a następnie dźwięk zostanie odbity od obwodu nieruchomości i rozproszone w obrębie obwodu. Jeśli materiał jest wystarczająco gruby i gęsty, to dźwięk będzie również tłumiony w samym panelu.

Parawan foniczne ogrodowe

Istnieją pewne ograniczenia dotyczące izolacji dźwiękowej za pomocą ogrodzeń akustycznych. Głównym ograniczeniem jest to, że nie można używać struktur na obwodzie swojej nieruchomości jako bariery dźwiękoszczelnej. Jeśli to zrobisz, bariery nie będą skuteczne i możesz skończyć z fałszywą barierą dźwiękoszczelną, która faktycznie tworzy hałas. Istnieje również opcja, aby mieć barierę izolowane, ale to nie jest dobry pomysł, ponieważ jeśli nad izolować, bariera staje się bezużyteczne w kategoriach dźwiękoszczelne.

Opcje ogrodzenia akustycznego są dostępne w różnych materiałach i grubościach. Są one również dostępne w różnych kombinacjach kolorystycznych, więc jest zobowiązany do być jeden, który pasuje do Twoich osobistych preferencji. Oprócz ich stosowania do utrzymania zanieczyszczenia hałasem podwórku na zatokę, są one świetne do oddzielenia różnych obszarów stoczni, aby stworzyć oddzielne obszary gry. Są one szczególnie skuteczne, gdy używane wokół basenu lub na szczycie gorącej kąpieli, gdzie pęcherzyki mają tendencję do podróży w dźwięku tworzonym przez wodę.

Posted in Ogrodzenia akustyczne and tagged , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.