Ogrodzenia akustyczne – kasetony akustyczne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne dla wspólnot mieszkaniowych

photo

Ekrany akustyczne drogowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne mają wyjątkową zdolność do zmniejszania uciążliwości hałasu w miejscach, w których tradycyjnie trudno jest uzyskać redukcję dźwięku za pomocą systemów obudów. W ogrodzeniach akustycznych osiąga się to dzięki zastosowaniu paneli dźwiękochłonnych, które wychwytują hałas zewnętrzny, ale przepuszczają dźwięk przez przestrzenie między panelami. W rezultacie powstaje membrana pochłaniająca/rozpraszająca hałas (NAMS), która redukuje lub pochłania dźwięk. Akustyczne obudowy ogrodzeniowe są powszechnie stosowane w zakładach przemysłowych i placówkach handlowych w celu zmniejszenia uciążliwości hałasu i są również znane jako bariery dźwiękochłonne ze względu na ich skuteczne zdolności redukcji hałasu. Mogą być stosowane na drogach w celu zmniejszenia hałasu pojazdów, a także na liniach kolejowych w celu zmniejszenia poziomu hałasu pasażerów.

Parawan dźwiękoszczelne

Ogrodzenie akustyczne jest specjalnym rodzajem systemu dźwiękoszczelnego, który wykorzystuje wiele przegród w celu wytworzenia barier dźwiękoszczelnych. Najpopularniejszym typem takiego ogrodzenia jest pergola. Pergola składa się z otwartych paneli, które są zawieszone na słupku centralnym lub na określonej, zwykle odwróconej belce nośnej w kształcie litery V. Istnieje wiele różnych wzorów ogrodzeń akustycznych, które mogą obejmować kraty, PCV, aluminium i panele drewniane. Jest to niezwykle efektywna kosztowo metoda wygłuszania i pozwala na swobodę poruszania się w przestrzeni.

Parawan akustyczne ogrodowe pańszczyzna

Istnieją dwie podstawowe kategorie ogrodzeń akustycznych stosowanych obecnie, a są to: Reciprocal i Rigid. Wzajemne ogrodzenia akustyczne składają się z dwóch równoległych drutów, jednego na górze i jednego na dole. Są one połączone ze sobą za pomocą metalowych szyn. Z drugiej strony, sztywne ogrodzenia akustyczne są wykonane z drewna lub winylu, a ich druty są ustawione prostopadle do struktury, którą obejmują. Są one zazwyczaj wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego i prawie nigdy nie są połączone ze sobą.

Ekran dzwiekochlonny

Akustyczne panele ogrodzeniowe są zbudowane z wielu różnych materiałów, w tym drewna, aluminium, stali i PVC. Każdy panel jest produkowany według określonego zestawu wymiarów, aby zoptymalizować skuteczność bariery dźwiękowej w walce z falami dźwiękowymi. Odbywa się to poprzez zwiększenie lub zmniejszenie przestrzeni, w których fale mogą przenikać. Na przykład, szerokość szczelin pomiędzy dwoma panelami może być zwiększona do pięciu stóp w celu zwiększenia efektywności pochłaniania dźwięku. Analogicznie, odstępy między panelami można zmniejszyć do zera w celu ograniczenia echa.

Akustyczne panele ogrodzeniowe nie są jedyną formą ogrodzeń akustycznych stosowanych w obiektach mieszkalnych i komercyjnych. Innym rodzajem jest mur z cegieł. Cegły są tradycyjnie używane jako materiały dźwiękoszczelne, ale ostatnio nastąpił wzrost wykorzystania betonu i prętów zbrojeniowych. Beton i pręty zbrojeniowe to oba rodzaje barier, które są powszechnie spotykane w nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych ze względu na niższe koszty i łatwość instalacji. Ceglane ogrodzenia są również powszechnie spotykane na terenie hoteli, szkół, centrów handlowych i budynków publicznych.

Budowa dźwiękoszczelnych ogrodzeń barierowych jest często konieczna z powodu dużego natężenia ruchu drogowego, który występuje we wspólnotach mieszkaniowych. W tych społecznościach, dzieci są często na zewnątrz w godzinach słońca, a wiele z nich pozostaje po zmroku w weekendy. Ruchliwej ruchu drogowego nie tylko negatywnie wpływa na prywatność swojej własności, ale również negatywnie wpływa na przyjemność, że masz z miejsca zamieszkania. Trudno byłoby cieszyć się swoim ogrodem, podwórkiem lub patio, jeśli trzeba się martwić o hałas pojazdów podróżujących w kierunku lub z dala od nieruchomości. Instalacja ogrodzeń akustycznych jest konieczna, aby zapewnić, że można nadal cieszyć się tymi częściami swojego życia przez cały czas.

Parawan akustyczne do biurowcu

Koszt instalacji tego typu bariery dźwiękowej jest znacznie niższy niż koszt budowy solidnego drewnianego ogrodzenia z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Jest to również znacznie łatwiejsze do znalezienia dostawców, którzy oferują niestandardowe zaprojektowane akustyczne panele ogrodzeniowe dla Twoich potrzeb. Jeśli masz szczególnie unikalny projekt lub ulubiony rozmiar, może być w stanie mieć swoje ogrodzenie wykonane na zamówienie. Drewniane plany ogrodzeń można łatwo znaleźć w Internecie, a będziesz zaskoczony, jak wiele wzorów istnieje dla akustycznych ogrodzeń. Projekt, który wybierzesz będzie całkowicie do Ciebie, ale to miło wiedzieć, że można mieć coś, co miesza się z otoczeniem i że zapewni Ci najlepszą ochronę.

Jeśli chodzi o ogrodzenia dźwiękoszczelne, należy wziąć pod uwagę wygląd fizyczny, jak również aspekty praktyczne. Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze grubych ogrodzeń dźwiękoszczelnych jest to, czy są one wykonane z ciężkiego drewna, czy też nie. Grubość jest niezwykle ważna, ponieważ muszą one być bardzo trwałe, tak aby były skuteczne w utrzymaniu dźwięku z dala od mieszkańców Twojej nieruchomości. Muszą być również wystarczająco grube, aby skutecznie blokować wszelkie zewnętrzne hałasy. Jeśli mieszkasz w obszarze, który doświadcza wysoki poziom hałasu na zewnątrz, a następnie grube ogrodzenia są absolutnie konieczne. Najskuteczniejsze typy są wykonane z ciężkiego drewna, które jest utrzymywane cienkie, aby umożliwić solidniejsze barierę być wzniesiony.

Posted in Ogrodzenia akustyczne and tagged , , , , , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.